KONST / Oljemålningar / Anna rosenbäck 10791018
nr 1079 1018
Anna Rosenbäck
(f. 1969), Sverige
Anna Rosenbäck (f. 1969), 2016, 'Abstrakt bild', signerad a tergo 'A Rosenbäck -16', olja på duk, 50x50 cm, lager på lager teknik. Skapad av Anna Rosenbäck särskilt för 'A(u)ktion - konst i kampen mot diabetes 2016'
måndag 31 oktober 2016
kl 20:21:23
31 okt
A(u)ktion!
Läs mer om A(u)ktion!
Anna Rosenbäck
Läs mer om Anna Rosenbäck